Skip links

„Piknik z Zamoyską” w Kórniku!

„Piknik z Zamoyską” pod takim hasłem w minioną niedzielę Fundacja Zakłady Kórnickie wraz z Biblioteką Kórnicką PAN oraz Instytutem Dendrologii PAN świętowali na Podzamczu zakończenie lata!

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. W strefie dziecka dla najmłodszych przygotowaliśmy dmuchańce, malowanie twarzy, pokaz sztuki rycerskiej, dla trochę starszych gra w szachy, warcaby czy trening z trenerem Akademii Kotwicy Kórnik. Arboretum Kórnickie zorganizowało ciekawe warsztaty, gdzie dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o roślinach. Natomiast dzięki Bibliotece Kórnickiej mogliśmy zgłębić tajniki wyrabiania papieru oraz wziąć udział w konkursie na temat wiedzy o Jadwidze Zamoyskiej.

Wśród atrakcji znalazła się również historyczna gra geocachingowa pt. „Jadwiga Zamoyska – historia w keszach ukryta”, która powstała dzięki Stowarzyszeniu Pasjonaci. Schowane skrytki czyli tzw. kesze, ulokowane są na terenie Miasta i Gminy Kórnik. Przekazują i przenoszą w świat ważną historię związaną z osobą i działalnością Patronki Roku 2023 – Generałową Zamoyską.

Na pikniku nie zabrakło też dobrego jedzenia. Pyszne pyry z gzikiem, które zostały zaserwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Błażejewa, wojskowa grochówka, czy wspaniałe ciasta przygotowane przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Bninie. Na scenie mieliśmy okazję usłyszeć dwa fantastyczne zespoły Rock & Fire oraz Arkę Noego, które przyciągnęły tłumy gości.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, jesteście wspaniali i do zobaczenia za rok!