Skip links

Urodzinowy koncert dla Generałowej

Tegoroczna – sto dziewięćdziesiąte druga – rocznica urodzin Generałowej Zamoyskiej świętowana była nie tylko w Zamku w Kórniku, lecz także w poznańskiej siedzibie Działyńskich. Koncert Lekarze Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w hołdzie Generałowej Zamoyskiej odbył się tam 30 czerwca o godz. 18.00.

Inicjatorką i dobrym duchem wydarzenia była lek. dent. Katarzyna Bartz-Dylewicz z Komisji ds. Kultury Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, wspierana przez Fundację Zakłady Kórnickie i Bibliotekę Kórnicką.

Uroczystość poprowadził aktor Teatru Nowego Zbigniew Grochal, który zaprezentował fragmenty twórczości i korespondencji Generałowej.

Wystąpiły Chór Kameralny WIL pod dyrekcją dr Justyny Chełmińskiej oraz Orkiestra Kameralna WIL „Operacja Muzyka” dyrygowana przez Dobrochnę Martenkę.

Koncertowi towarzyszyła wystawa prac malarskich inspirowanych wspomnieniami Jadwigi Zamoyskiej stworzonych przez Koło Lekarzy Malujących WIL podczas ubiegłorocznego pleneru, poprzedzonego niezwykle interesującym wykładem prof. Władysława Chałupki o duchowości Generałowej, zorganizowanym w siedzibie Fundacji Zakłady Kórnickie i wizytą w murach PAN Biblioteki Kórnickiej.

Dzięki uprzejmości Wielkopolskiej Izby Lekarskiej prezentujemy relację filmową i fotograficzną z tego wydarzenia.

Koncert Lekarze Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w hołdzie Generałowej (źródło: wil.org.pl)